Wrak race Silesia - marzec 2019

Wrak race Silesia

W marcowe niedzielne przedpołudnie odbył się  w okolicach gliwickiej giełdy samochodowej Wyścig wraków czyli "Wrak race Silesia"
Jest to cykliczne spotkanie miłośników współzawodnictwa, samochodów i dobrej zabawy.  Do wyścigów przystąpiło kilkadziesiąt samochodów o róznej masie i pojemności silnika  od tico aż po passata i focusa Kombi (tico i focus nie były w żaden sposób przygotowane do tego wyścigu, wyglądały jak by przed chwila zostały kupione na pobliskiej giełdzie samochodowej). Uczestnicy w czasie 15 minut musieli przejechać jak najwięcej okrążeń .  Zadanie to utrudniała dość zróżnicowana trasa z kilkoma ostrymi zakrętami, żwirowa nawierzchnie no i oczywiście przeciwnicy. Nie odbyło się bez kilku dachowań, kilka samochodów nie ukończyło w ogóle swojego występu. Z każdym okrążeniem nawierzchnia była gorsza bo zaorane  przez inne samochody.  Cała impreza była widowiskowa i emocjonująca. warto się na nią wybrać. następna edycja już w maju.
 

Z fotograficznego punktu  widzenia.

Udając się na ta imprezę wiedziałem że będzie tam mnóstwo pyłu,kurzu, latającego żwiru i generalnie syf będzie wisiał w powietrzu.Ja mam dośc luźne podejście do sprzętu, ale w takich warunkach nie ośmieliłbym się na zmienianie obiektywow. Dlatego  założyłem mój uniwersalny zoom 16-135. Ktory pozwolił mi robić szerokie plany jak i  dość znaczne zbliżenia. Po kilku okrążeniach stwierdziłem że kadry sa bardzo powtarzalne i nudne (prócz dachowania:-) ) stwierdziłem że pobawię się w paning, czyi zamrożenie obiektu będącego w ruchu a rozmycie tła./ do tej pory dwa razy próbowałem coś takiego zrobić, ale próby były nie udane. . Tym razem jednak się udało i powstało kilka fajnych ujęć z efektem panningu.