Zdjęcia fashion - Lookbook - Fotografia odzieży - Zdjęcia modowe

Śląsk - Gliwice, Katowice, Chorzów, Bytom, Świętochłowice, Zabrze, Ruda Śląska, Siemianowice, Opole

Zdjęcia fashion - śląsl

Fotografia fashion

Fotografia fashion jest to fotografia głównie odzieży oraz tematów związanych z modą. Pod pojęciem zdjęć fashion może się zawierać bardzo wiele różnych rodzajów fotografii modowej, takich jak:

 • Lookbook
 • Zdjęcia typu - "duch"
 • Zdjęcia typu - "flatlay"
 • Zdjęcia modowe typu - "lifestyle"
 • Zdjęcia modowe na białym lub czarnym tle>

Biorąc pod uwagę różnorodność zdjęć, które można wykonać podczas sesji modowej, bardzo istotne jest dokładne ustalenie zakresu sesji zdjęciowej. Dzięki temu będzie można precyzyjnie ustalić budżet sesji modowej, jak i czas jej trwania, a najważniejsze jest to, że otrzymasz takie zdjęcia odzieży, jakie będziesz potrzebował/a, aby pięknie się prezentowały w twoich materiałach reklamowych i/lub w sklepie internetowym. A dzięki temu znacznie zwiększysz sprzedaż swoich produktów. Co przełoży się na większe zyski w twoim biznesie.

Zdjęcia katalogowe - Look book

lookbook to najczęściej seria zdjęć przedstawiająca kolekcję odzieży projektanta/projektantki, firmy odzieżowej lub sklepu internetowego. Zdjęcia do lookbooka wykonuje się w studio fotograficznym, w plenerze lub we wnętrzach, które w jakiś sposób korespondują z fotografowaną odzieżą. Ciuchy dla młodzieży mogą być sfotografowane na tle miasta, graffiti, a eleganckie męskie garnitury fotografuje się na przykład w ekskluzywnych wnętrzach. Najczęściej jednak zdjęcia do katalogów odzieżowych wykonuje się w studio fotograficznym na białym, czarnym lub szarym tle. Zdjęcia na neutralnym tle nie zakłócają odbiorów kolorów, są łatwe w umieszczeniu w dowolnym katalogu lub stronie internetowej.

Zdjęcia lookbook śląsl
Zdjęcia lookbook śląsl

Zdjęcia typu - Duch

Czym są zdjęcia typu duch?

Zdjęcia packshotowe odzieży na manekinie to tania alternatywa dla zdjęć lookbookowych. ma jednak wadę, zdjęcia na manekinie są dość mało efektowne i efektywne, jeśli chodzi o generowanie sprzedaży odzieży. O wiele efektowniejszym i bardziej skutecznym sposobem promowania swoich produktów odzieżowych są zdjęcia na manekinie typu "duch". Dzięki specjalnej technice fotografowania, rzeczy fotografowane zachowują swój kształt, układają się w naturalny sposób, mają takie same wybrzuszenia i załamania, jakby były noszone przez prawdziwego człowieka. A to z kolei sprawia, że prezentują się one bardziej profesjonalnie i atrakcyjnie dla potencjalnych klientów. Co przekłada się na znaczny wzrost sprzedaży.

Zdjęcia typu - Flatlay

Czym są zdjęcia typu flatlay?

Zdjęcia typu  flatlay są bardzo popularne od momentu spopularyzowania się mediów społecznościowych zwłaszcza instagrama. Zdjęcia flatlay najprościej rzecz ujmując, to nic innego jak ujęcie wykonane prostopadle z góry, zawierającej różne przedmioty, ułożone na płaskiej powierzchni. Zdjęcia flatlay są bardzo popularne w fotograii  żywności, czy też zdjęcia kosmetyków. W fotografii  modowej  są raczej uzupełnieniem sesji zdjęciowej, jako dodatek do zdjęć  lookbook 'owych. Rzadko się spotyka kolekcje odzieży, które są sfotografowane i prezentowane tylko w ten sposób.

Zdjęcia flaylay śląsk
Zdjęcia lifestyleśląsk

Zdjęcia modowe typu - lifestyle.

Czym są zdjęcia modowe typu lifesyle?

Zdjęcia odzieży typu lifestyle są to zdjęcia zrobione w plenerze lub też w pomieszczeniach odpowiednio dobranych do kolekcji odzieży, która ma być sfotografowana. Zdjęcia lifestylowe  mają pokazać charakter danego ciucha, dla kogo jest przeznaczony, jakie są jego cechy użytkowe, jakie ma wywoływać skojarzenia, określić status majątkowy, społeczny grupy docelwej, do której są kierowana fotografowane ubrania czy też dodatki. Zdjęcia mody typu lifestyle są idealnym materiałem jako zdjęcia na okładkę katalogów ubrań, jako zdjęcia do kampanii reklamowych.

Fotografia fashion -  FAQ - Najczęściej zadawane pytania

  Czy posiadasz studio do wykonania sesji modowej?

 • Tak, Posiadam własne studio fotograficzne. Studio znajduje się w centrum Bytomnia.
 • Jaki jest czas realizacji sesji fashion?

 • Czas realizacji sesji zdjęciowej zależy od tego, jak skomplikowana jest to sesja.
 • Czy możesz polecić nam modelkę/ wizażystkę/ fryzjerkę/ stylistkę?

 • Znam kilka doświadczonych modelek modowych, wizażystek, fryzjerek, stylistek, które mogę śmiało polecić. Jeśli zleceniodawca wyrazi chęć, mogę znaleźć odpowiednią modelkę do jego wymogów.
 • Jaki jest koszt sesji fashion?

 • Cena sesji modowej jest zależna od wielu czynników, takich jak:
  • ilość odzieży do sfotografowania
  • ilość zdjęć jednego ciucha.
  • Ilości osób zaangażowanych w sesję zdjęciową
  • Lokacji gdzie będą się odbywać zdjęcia
Zdjęcia lifestyle śląsk