Fotografia kobieca

Śląsk - Katowice - Gliwice - Bytom - Zabrze - Chorzów

Kobieca sesja zdjęciowa

Skoro już tu jesteś, to w zależności kim jesteś, możliwe że rozważasz wzięcia udziału w kobiecej sesji zdjęciowej albo zastanawiasz się czy nie sprezentować swojej kobiecie sesji portretowej. Mam dobre informacje dla wszystkich tych osób. Poniżej zapoznacie się z tym jak przygotować się do kobiecej sesji portretowej, jak przebiega sesja zdjęciowa w studio fotograficznym a jak w plenerze, dowiesz się też ile kosztuje kobieca sesja zdjęciowa.

Dla kogo jest kobieca sesja zdjęciowa.

Wielu kobietom (zaryzykowałbym stwierdzenie że nawet znacznej większości, a możliwe że i wszystkim) marzy się wzięcie udziału w prawdziwej, profesjonalnej sesji zdjęciowej, z profesjonalnym fotografem, wizażystką i w studio fotograficznym. Ale tylko niewiele z tych kobiet decyduje się na udział w takiej sesji portretowej. Dlaczego? Bo zamiast się dać ponieść marzeniom to ciągle nurtują je pytania i wątpliwości  typu:

 • Jestem za stara.
 • Mam za duży nos/uszy/szyje/usta.
 • Mam za dużo zmarszczek.
 • Mam drugi podbródek
 • Jestem niefotogeniczna

Powiem wam drogie panie że to bzdura, każda z was jest piękna, jedynie to piękno trzeba wydobyć. Pozwólcie sobie na odrobinę szczęścia. Nie ważne ile masz lat, ile dzieci, czy jesteś przeraźliwie chuda czy zbyt otyła. Przyjdź na sesję portretową do mojego atelier fotograficznego, albo wykonamy zdjęcia w plenerze, u ciebie w domu, gdziekolwiek.
Będziesz miała przepiękną pamiątkę. Która w przyszłości zapewni ci wiele wzruszeń i radości.

Fotografiakobieca śląsk

Najczęściej zadawane pytania.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Na sesję zdjęciową należy przyjść przede wszystkim wypoczętym i w dobrym nastroju. Dobrze jest przed sesją pójść do fryzjera i makijażystki.

W co się ubrać na sesję portretową?

Udając się na sesję portretową najlepiej wziąć rzeczy które odpowiadają przynajmniej trochę inspiracją przesłanym fotografowi, Jeśli nic nie ustaliliśmy przed sesją zdjęciową to najlepiej wziąć z sobą minimum dwie całkiem odmienne stylizację. Maksymalnie 4. Na przykład: 

 1. jeansy, koszula flanelowa, t shirt, czapeczka z daszkiem
 2. Mała czarna, lub jakaś inna klasyczna sukienka.
 3. Koszula, bluzka, rozpinany sweter, golf
 4. Body, top, gorset. coś z dużym dekoltem.

NIe mówię że muszą to być akurat dosłownie te rzeczy, chodziło mi raczej o nakierowanie. Najważniejsze jest to żeby w tych ciuchach czuć się swobodnie i dobrze.

Co jeszcze zabrać na kobiecą sesję portretową?

Na sesję portretową poza rzeczami do ubrania, warto zabrać ze sobą troszkę różnego rodzaju gadżetów, błyskotek i dodatków takich jak: szarfy, szaliki, opaski, czapki, kapelusze, torebki, biżuteria, korale oraz wszystko to co ci podpowie fantazja.

Czy makijaż do sesji portretowej mogę zrobić sama czy powinna go zrobić makijażystka.

Ja osobiście zalecam skorzystanie z usług profesjonalnej makijażystki, do tego takiej makijażystki która ma doświadczenie w wykonywaniu makijażu do sesji zdjęciowych Makijaż fotograficzny znacznie się różni od makijażu na codzień czy nawet wieczorowego. Jeśli jednak zdecydujesz zrobić sobie sama makijaż na sesję zdjęciową, zapamiętaj tych kilka podstawowych zasad.

 • Makijaż do sesji portretowej musi być jak najbardziej matowa, cera nie może błyszczeć, musi mieć ujednolicony kolor.
 • W miarę możliwości trzeba zakryć niedoskonałości cery takie jak: syfki, pryszcze, blizny itp
 • Aparat “zjada” makijaż to znaczy że makijaż do sesji portretowej musi być bardziej ostrym, wyrazisty niż nawet makijaż wieczorowy.

 

Fotografiakobieca śląsk
Fotografiakobieca śląsk

Jak przebiega kobieca sesja portretowa?

Jeśli się już zdecydujesz na sesję zdjęciową. Pierwszą rzeczą którą należy zrobić to ustalić termin takiej sesji portretowej. Najlepiej żeby to było w takim terminie w którym będziesz mieć trochę czasu dla siebie. Oczywiście taką sesję można zrobić w 15 minut i bez odpowiedniego przygotowania, ale jeśli chcesz mieć zdjęcia na których wyglądasz jak milion dolarów. A chcesz, prawda? To do sesji trzeba się odpowiednio przygotować. pójść do fryzjera, zrobić makijaż, może kupić sobie jakiś ekstra ciuch itp. No i trzeba być wypoczętym. 
    Jeśli już mamy ustalony termin sesji to ja zawszę prosze o przesłanie kilku zdjęć z inspiracjami. Ja wiem że to ja jako fotograf powinienem pokierować modelkę tak aby wyglądała cudownie na zdjęciach portretowych. Ale te inspiracje są mi potrzebne do tego aby wiedzieć czego kobieta ode mnie oczekuje, czy chce zdjęcia jasne czy może wręcz przeciwnie, czy woli mocno kolorowe czy raczej fotografie czarno białe itp. Oczywiście że to jest tylko punkt wyjścia z którego sesja wystartuje, ale nigdy nie wiadomo jakie portrety powstaną, bo ja bardzo lubię improwizować, 
    Gdy już się spotkamy w studio czy w plenerze, to sesję zaczynamy od zwykłej rozmowy, jeszcze raz przegadujemy inspiracje, rozmawiamy jakie to mają być zdjęcia, dla kogo, co chcemy na nich pokazać, dobieramy stylizację, pozy itp. Następnie zaczynamy już właściwą  sesję portretową. Pierwsze portrety zwykle robię przy tzw bezpiecznym ustawieniu lamp błyskowych. aby portretowana kobieta poczuła się trochę pewniej, zapoznała ze studiem, z moją osobą. Oczywiście, jeśli jest to konieczne, podpowiadam jak pozować, poza tym jestem trochę gadułą więc opowiadam ciekawe historię i anegdotki. Jak już portretowana osoba się oswoi z pozowaniem wtedy zaczynam bardziej eksperymentować z pozami, ustawieniami świateł itp. Aż do momentu w którym stwierdzimy że mamy odpowiedni materiał. Następnie zgrywam zdjęcia na “chmurę” i przesyłam zdjęcia do wyboru. Gdy wybierzesz zdjęcia które chcesz otrzymać zaczynam je retuszować, jak już zdjęcia będa gotowe przekazuje je tobie.
    Tak w wielkim skrócie wygląda przebieg kobiecej sesji portretowej. Jak widzisz sesja zdjęciowa to czas fajnie spędzony podczas którego będziesz miała chwilę aby się odprężyć, zrelaksować no i najważniejsza rzecz, będziesz mieć śliczne zdjęcia portretowe.
Fotografiakobieca śląsk
  

Cennik kobiecej sesji portretowej.

Pakiet pierwszy

 • Godzinna sesja zdjęciowa.
 • 3 wyretuszowanych zdjęć
 • w formie cyfrowej.
 • Dodatkowe ujęcia w cenie 40 PLN.
PLN - 150

Pakiet drugi

 • Godzinna sesja zdjęciowa.
 • 8 wyretuszowanych zdjęć
 • w formie cyfrowej.
 • 8 wydruków 18x13.
 • 3 wydruki A4.
 • Dodatkowe ujęcia w cenie 40 PLN.
PLN - 300

Pakiet trzeci

 • 2 godzinna sesja zdjęciowa.
 • 15 wyretuszowanych zdjęć
 • w formie cyfrowej.
 • Fotoksiążka 20x30 z 12 zdjęciami.
 • 6 wydruki A4.
 • Dodatkowe ujęcia w cenie 20 PLN.
PLN - 600