Sesja produktowa

Sesja produktowa, która ostatnio miała okazję zrobić w moim studio fotograficznym, dotyczyła trufli-kakaowo lniano miodowych. Podczas sesji miałem zrobić zdjęcia produktowe, jak i zdjęcia reklamowe. Trufle, które miałem sfotografować, są produktem z kategorii eko i fit. Firma, która wprowadza ten produkt na rynek, chciała zdjęć produktu, które mogłaby użyć na opakowaniach tego produktu, jak i na stronie internetowej, w kampanii reklamowej itp.

Sesja produktowa-koncepcja

Przed każdą sesją produktową ustalam z klientem założenia takiej sesji, czy to ma być zwykły packshot, zdjęcia bardziej produktowe czy bardziej reklamowe. Na pierwszy rzut oka zdjęcia produktowe i reklamowe to jest to samo, jednak w rzeczywistości znacznie się różnią. Zdjęcia produktowe są to zdjęcia pokazujące sam produkt ewentualnie jego cechy, zdjęcia reklamowe pokazują dany przedmiot w szerszym kontekście, mają wzbudzić emocje, skojarzenia, chęć posiadania, spróbowania itp.

Zdjęcia produktowe

Ustaliłem z producentem tych ekologicznych przysmaków, że będzie potrzebował zdjęcia produktu na białym tle. Które pokażą bardzo dokładnie kształt i strukturę produktu. A zdjęcia na czarnym tle mają nadać produktowi charakter produktu ekskluzywnego i raczej elitarnego.

Zdjęcia reklamowe

Koncepcja zdjęć reklamowych opierała się na pokazaniu produktu jako naturalnego, w otoczeniu składników, z których powstały te trufle oraz jako produktu nie pospolitego, a raczej luksusowego. Ustalenie charakteru zdjęć reklamowych ma kluczowe znaczenie na postrzeganie danej marki i dalsze działania marketingowe, które zwiększa sprzedaż. Z naturalnością kojarzy się na pewno drewno, dlatego go użyłem do tej sesji reklamowej, użyłem białego, które pięknie kontrastuje z brązowymi truflami. Te trufle są produkowane z kakao, siemia lnianego, miodu i wiórek kokosowych. Użyłem wszystkich tych składników, aby pełniły tło lub uzupełnienie głównego tematu zdjęć. Następnie zestawiłem je z filiżanką parującej kawy. Która miała podkreślić walory smakowe tego produktu.